Elanco AdTab tabletka na pchły i kleszcze dla psa 11-22kg
- Lek do zwalczania ektopasożytów: pcheł i kleszczy dla szczeniąt i psów dorosłych o wadze od 11kg do 22kg. Działa do 30 dni po podaniu.
Elanco AdTab tabletka na pchły i kleszcze dla szczeniąt i psów.
Mała, smakowita i łatwa do podania tabletka, której czynnym składnikiem jest lotilaner. Składnik ten charakteryzuje się natychmiastowym, utrzymującym się do 30 dni działaniem bójczym wobec pcheł i kleszczy. Tabletka jest łatwa do rozgryzienia i żucia przez psy. Skład tabletki jest dobrze tolerowany przez ponad 99% psów biorących udział w badaniach. Daje to gwarancję pełnego zaufania do produktu.
AdTab jest odpowiednim lekiem dla wszystkich psów, które ukończyły 8 tydzień życia, których masa ciała jest powyżej 2,5kg. Jest to lek dostępny bez recepty, który w badaniach klinicznych nie wykazał interakcji lotilaneru (substancja czynna) z innymi lekami stosowanymi u zwierząt.
AdTab – tabletka dla psów, to:
- ochrona przed pchłami i kleszczami
- lek dostępny bez recepty w klinikach i lecznicach weterynaryjnych oraz sklepach zoologicznych
- preparat bezpieczny dla psów o wadze od 11kg
- bezstresowe podawanie
- ochrona do 30 dni
Działanie leku AdTab dla psów:
Zalecana dawka zastosowanej w preparacie substancji czynnej wykazuje wysoką skuteczność oraz dobrą tolerancję przez psy, co zostało potwierdzone w prowadzonych badaniach klinicznych. Lotilaner, czyli substancja czynna tabletek AdTab wywołuje stymulację układu nerwowego kleszczy i pcheł, której intensywność prowadzi do śmierci tych pasożytów. Pchły znajdujące się na psie zostają uśmiercone w ciągu 6 godzin a kleszcze w ciągu 8 godzin. Działanie preparatu jest selektywne, co oznacza, że działa tylko na pchły i kleszcze, ale nie na organizm psa czy ludzi. Działanie ochronne utrzymuje się do 30 dni po podaniu preparatu.
Wskazówka, jak dobrać dawkę leku dla psa:
- dla psów o masie ciała od 11 do 22kg przeznaczona jest tabletka AdTab 450mg lotilarenu
Podawanie tabletek AdTab dla psa:
- w pierwszym kroku należy wybrać odpowiednią dla wieku i wagi psa tabletkę
- po wyjęciu tabletki z opakowania, umieszczamy ją w karmie lub pozwalamy psu na podjęcie tabletki z ręki
- w celu zapewnienia optymalnego działania preparatu, podawać w czasie posiłku lub do 30 minut po nim.
Przeciwwskazania do stosowania tabletek AdTab dla psów
Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję leczniczą lub na substancje pomocnicze.
Ostrzeżenia
Ektopasożyty jakimi są pchły i kleszcze muszą bytować na żywicielu jakim w tym przypadku jest pies, by ulec działaniu lotilaneru. Wiąże się to z ryzykiem wystąpienia chorób przenoszonych przez te pasożyty. Jeżeli w tym samym gospodarstwie domowym żyją inne zwierzęta, należy brać pod uwagę możliwość wystąpienia ponownej inwazji pcheł i należy je leczyć odpowiednim preparatem. Kolejny problem mogą stanowić wszystkie stadia rozwojowe pcheł, które mogą bytować w legowiskach oraz miejscach gdzie pies regularnie odpoczywa, np. dywany i obicia mebli. Należy zatem stosować odpowiednie preparaty przeznaczone do użycia w tych miejscach i regularnie je odkurzać.
Środki ostrożności odnośnie bezpiecznego stosowania
- Wszystkie dane dotyczące skuteczności i bezpiecznego stosowania leku uzyskano w badania odnoszących się do szczeniąt i psów w wieku 8 tygodni i starszych oraz o masie ciała minimum 1,3kg.
- Wymagana jest bezwzględna konsultacja z lekarzem weterynarii odnośnie stosowania leku u szczeniąt w wieku do 8 tygodni lub/i o masie poniżej 1,3g, ze względu na brak dostępnych badań odnoszących się do tej grupy wiekowej psów.
Środki ostrożności skierowane do osób podających tabletkę
- Po podaniu leku należy umyć ręce.
- W przypadku niezamierzonego połknięcia, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza w celu uzyskania pomocy medycznej, przedstawiając ulotkę informacyjną lub opakowanie.
Działania niepożądane
- Bardzo rzadko – biegunka, wymioty, ospałość, brak apetytu, drgawki, drżenia, ataksja.
- Należy zgłaszać działania niepożądane celem stałego monitorowania bezpieczeństwa stosowania leku. Zgłoszenia kierować do lekarza weterynarii, a także bezpośrednio do podmiotu odpowiedzialnego za lek (dane kontaktowe na ulotce).
Stosowanie w ciąży, w czasie laktacji
- Przed rozpoczęciem podawania leku należy skonsultować się z lekarzem weterynarii